Inštalácia elektrickej garniže MioDecor je veľmi jednoduchá. Dokonca ju väčšinou zvládne sám majiteľ domu. 

Garniža Vám podľa toho, ako ste ju objednali, príde zložená na viac časti kvôli lacnejšej doprave, prípadne už v celku. Pokiaľ je na viac časti, postupujte následovne:

  1. Urobte si miesto :) Ďalšie kroky sú potom jednoduchšie
  2. Rozložte koľajnicu, čo vďaka remeňu nie je problém. Presne viete, ako idú časti za sebou.
  3. Jednotlivé časti priblížte k sebe a remeň spojte čo najviac. Toto docielite spojením dvoch strán vozíka. V tomto kroku ho ešte nemusíte skladať.
  4. Koľajnicu otočte. Na zadnej časti nájdete kovový komponent so 4 skrutkami. Tento komponent presuňte na spoj tak, aby bol umiestnený približne v strede. Nápomocné Vám budú predznačené miesta na skrutky. Koľajnicu čo najlepšie spojte a dotiahnite skrutky. POZOR, nedoťahujte ich príliš, stačí úplne normálne dotiahnutie primeranou silou. 
  5. Koľajnicu opäť otočte, teraz poskladajte vozík. Poriadne ho spojte a zasuňte do neho vidličku, ktorú nájdete v balení. Následne z jednej strany umiestnite koliesko a z druhej strany dlhšiu časť vozíka. Na uchytenie použijete dve skrutky, ktoré sú v balení.
  6. Na konce koľajnice umiestnite plastové háčiky. tieto slúžia na zavesenie posledného očka závesu, aby nebolo vidieť motor.
  7. Namontujte úchyty na strop alebo upevnite "L" držiaky na stenu, podľa toho, ako idete koľajnicu inštalovať. Správne umiestnenie držiakov je také, že prvý montujete 20cm od konca garniže, ďalšie 50cm za sebou a posledný 20cm od druhého konca garniže. so vzdialenosťami sa nemusíte príliš trápiť, dôležité je, aby boli úchyty pravidelne rozložené po dĺžke koľajnice.
  8. Po namontovaní úchytov priložte koľajnicu a a pomocou otočenia úchytov ju pripevnite.
  9. Motor priložte na správne miesto a jednoduchým posunutím poistky ho pripevnite.
  10. Motor zapojte na pred-pripravenú kabeláž, či už už budete využívať vypínač, alebo diaľkový ovládač.

Hotovo :) 

Vidíte, celý postup nie je taký zložitý, aby ho nezvládol domáci kutil. 

VIDEO návod na inštaláciu nájdete TU.

Manuál k zapojeniu nájdete TU.