Správne zameranie šírky a výšky roliet je veľmi dôležité pre jednoduché osadenie rolety na stenu. Najdôležitejšia je samozrejme šírka, nakoľko pokiaľ roletu umiestňujeme do výklenku okna, nemôžme si dovoliť širšiu roletu, ako je výklenok. Naše rolety sú všetky pripravované presne na mieru, preto je zameranie veľmi dôležité. 

Šírka:

Pri zameraní šírky roliet Grodo/roliet Day&Night je potrebné prihliadnúť na to, že objednávate šírku tkaniny. To znamená, že potrebujeme pripočítať priestor potrebný pre umiestnenie zavesenia roliet Grodo/roliet Day&Night. Priestor potrebný pre zavesenie sa mierne odlišuje podľa toho, aký motor si vyberiete. V podstate platí, že je potrebné odpočítať z celkovej šírky 5cm, aby úchyty a koncovky vošli.

Príklad - ak máte výklenok okna o šírke 150cm, objednať je potrebné roletu o šírke 150-5cm=145cm, takže tklanina bude mať šírku 145cm a z každej strany bude 2,5cm priestor.                                                                                                                                                                                                        

Výška:

Zameranie výšky roliet Grodo/roliet Day&Night je veľmi jednoduché, je potrebné zmerať výšku priestoru a odpočítať 0,5cm pre malinký odstup úchytov od hornej hrany.